Rozwój fotowoltaiki niesie ze sobą wiele możliwości dla osób prywatnych, małych przedsiębiorców oraz dużych firm. Każdy właściciel domu ma możliwość skorzystania z energii słonecznej poprzez montaż paneli PV. Zastosowanie tego rozwiązania umożliwia oszczędzanie na rachunkach za energię elektryczną, ponieważ część zapotrzebowania na energię jest pokrywana przez panele słoneczne. Dodatkowo energia, która nie jest wykorzystywana w domu, może zostać sprzedana.

Fotowoltaika może także być wykorzystywana przez biznes. Bez względu na wielkość firmy inwestycja w panele słoneczne może przynieść wiele korzyści. Jedną z nich jest ograniczenie wydatków na energię elektryczną, które mogą być znaczące szczególnie w przemyśle energochłonnym. Korzystanie z energii słońca pomaga także kreować pozytywny wizerunek firmy, dla której ważna jest ekologia i dbałość o środowisko. Zastosowanie odnawialnych źródeł energii do zasilania fabryk lub innych obiektów skutkuje zmniejszeniem emisji szkodliwych substancji do atmosfery. To czy dana firma jest ekologiczna może mieć szpływ na decyzję o wyborze marki wśród klientów, którzy cenią sobie dbałość o środowisko naturalne.

Ciągły postęp w technologii produkcji energii elektrycznej ze słońca skutkuje spadkiem kosztów związanych z inwestycją w fotowoltaikę z Olsztyna. Coraz tańsze panele słoneczne umożliwiają produkcje taniej i czystej energii. Skorzystanie z potencjału jaki daje fotowoltaika, może znacząco pomóc w rozwoju firmy poprzez zredukowanie kosztów zakupu energii elektrycznej, co daje możliwość zainwestowania zaoszczędzonych środków inne obszary działalności firmy.