Okna

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i montażu okien aluminiowych oraz PCV

Od 1993 roku projektujemy, wykonujemy, sprzedajemy i montujemy okna  aluminiowe oraz PCV. Posiadamy doświadczenie w branży , proponujemy najlepsze rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta instytucjonalnego oraz indywidualnego.

Zaufano nam w wielu różnych klientów, którzy poprzez nasze doświadczenie dopasowali zamówienie do swoich potrzeb

Okna odgrywają niebagatelną rolę w aranżacji wnętrza. Pełnią one nie tylko użytkową funkcję, ale także są jednym z pierwszych elementów, które rzucają się w oczy. Powinny zatem charakteryzować się wymiarem estetycznym i cieszyć oko piękną oprawą. Właśnie dlatego tak ważny jest ich prawidłowy montaż. Warto zatem wybrać firmę montażową okna Olsztyn, która w profesjonalny sposób wykona usługę.

W zależności od rodzaju okien, ich montaż wygląda inaczej. Pod uwagę bierze się również fakt, z jakich materiałów został wykonany mur. Inną techniką montuje się okna w jednowarstwowych ścianach, a inaczej w wielowarstwowych.

Okna PCV Olsztyn

Okna na profilach z PCV odznaczają się świetną izolacją termiczną oraz akustyczną. Zaletą tej stolarki jest także wysoka trwałość i wytrzymałość. Nie wymagają zabiegów konserwacyjnych i nie poddają się działaniu wilgoci, grzybów, pleśni oraz wysokich temperatur.

W przypadku montażu okien z PCV, należy zacząć od demontażu okien starych. Następnie profesjonalna firma montująca okna w Olsztynie sprawdza, czy rama jest dostatecznie wytrzymała. Kolejno zostaje ona oczyszczona. Otwory odpływowe oraz rowek wypełnianie zostają uszczelniaczem, po to aby nie było problemów ze szczelnością okien. Naokoło ramy przyklejona zostaje uszczelka. Montaż okien wykonuje się na kliny regulowane, a następnie bardzo dokładnie przykłada się ościeżnicę z PCV.

Regulowanie klinów zaczyna się od górnych i bocznych. Po zamontowaniu ościeżnicy, nakłada się skrzydła. Później reguluje się kliny dolne i mocuje dolną część ościeżnicy. Na koniec reguluje się kliny środkowe. Aby mieć pewność, że zostanie to wykonane w prawidłowy sposób, warto wybrać firmę montażową okna Olsztyn.

Okna drewniane Olsztyn

Proces produkcji okien drewnianych zapewnia ich trwałość, jednak wymagają one konserwacji co kilka lat. Drewno jest niezwykle estetyczne i sprawia, że każde wnętrze staje się znacznie przytulniejsze.

Montaż okien drewnianych wymaga zastosowania pianki poliuretanowej, w celu uzyskania odpowiedniej izolacji. Pianka nie tylko uszczelnia, ale również wygłusza okna. Nie można jednak z nią przesadzać, ponieważ w nadmiarze może napierać na ramy i wypaczać je.

Okna dachowe Olsztyn

Tego typu okna skutecznie doświetlają poddasze. Stosunkowo łatwo wbudować je we wszystkie popularne dachy płaskie oraz skośne – o nachyleniu od ok. 20° do 90° – a także dachy zielone. Wyróżnia je szczelność na infiltrację powietrza oraz na wody opadowe. Oprócz tego charakteryzują się izolacyjnością akustyczną i cieplną.

Montaż okien dachowych przeprowadza się w trakcie krycia połaci dachowej. Naturalnie można wykonać go również w późniejszym czasie, jednak należy prawidłowo i dokładnie je uszczelnić. Z tego względu najlepiej powierzyć wykonanie usługi firmie montażowej okna Olsztyn. Tego typu okna należy montować na wysokości, która później nie utrudni jego otwierania, zamykania oraz czyszczenia.

Do wyboru jest wiele typów okien dachowych. Ich dobór podyktowany powinien być kątem nachylenia połaci dachu. Można wybrać okna uchylno-obrotowe lub uchylne. Okna dachowe powinny być zamontowane tak, aby nie naruszać konstrukcji dachowej.

Ciepły montaż

Montaż okien drewnianych można wykonać również w tzw. ciepłej technologii. Także okna PCV oraz okna dachowe można zamontować według tej techniki. Jest to montaż wielowarstwowy, dzięki któremu można poprawić własności izolacyjne okna. Tego typu montaż okien pozwala na redukcję lub eliminację mostków cieplnych i dzięki temu zmniejszyć straty ciepła.

Sama technologia polega na zastosowaniu dwóch dodatkowych warstw izolacyjnych. Część zewnętrzną stanowią materiały paroprzepuszczalne, np. specjalna folia lub taśma. W środku stosuje się piankę montażową, a wewnątrz warstwę izolacji paroszczelnej.

Ciepły montaż okien wymaga niezwykle precyzyjnego przygotowania powierzchni ościeża. Wszelkie warstwy izolacyjne można odpowiednio przymocować do podłoża, kiedy będzie ono gładkie i równe. Może zdarzyć się sytuacja, że będzie trzeba je dodatkowo wyrównać za pomocą zaprawy murarskiej, np. w przypadku pustaków ceramicznych.

Technika ta rozpoczyna się od przyklejenia taśmy do ościeżnicy. Paroszczelna taśma powinna zostać umieszczona od strony wewnętrznej, paroprzepuszczalna od zewnętrznej. W narożnikach zostawia się zakład, a następnie skleja taśmę. Kolejno ustawia się i wypoziomuje ościeżnicę. Ważną kwestią jest prawidłowe zamocowanie na kotły albo na konsole. Po tym zostaje odpowiednie przyklejenie taśmy na zewnętrznej stronie, wypełnienie pianką szczelin, i przyklejenie taśmy do wewnętrznej strony ościeża.

Montaż ciepły stosuje się w murze dwuwarstwowym i trzywarstwowym. Technika ta wymaga niezwykłej biegłości wykonawczej, dlatego najlepiej powierzyć to profesjonalnej firmie montażowej okna w Olsztynie.

Tanie okna Olsztyn

Firma montażowa okna Olsztyn oferuje najwyższej jakości usługi, wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów. Stosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz designu, który jest zorientowany na zmieniające się potrzeby użytkownika, gwarantuje 100% satysfakcję. Firma montująca okna Olsztyn proponuje profesjonalne usługi w niezwykle atrakcyjnej cenie.